Salamander na Vodnikovi domačiji

Salamander na Vodnikovi domačiji: predstavili album in napovedali koncert v Švicariji

V sredo, 21. maja, je bila Vodnikova domačija prizorišče posebnega glasbeno-pesniškega dogodka – predstavitve novega albuma skupine Salamander ter povabila na koncert, ki bo 27. junija 2025 v Švicariji.

 Celotna zasedba – Milan Dekleva, Bogdana Herman, Jerko Novak, Lado Jakša, Božo Ogorevc in Aleš Kacjan – se je zbrala v intimnem ambientu dvorane, ki je bila primerno zapolnjena z novinarji, dolgoletnimi oboževalci in prijatelji skupine.

Pogovor je vodila Teja Klobčar, ki Salamander že vrsto let spremlja in je tudi avtorica spremne besede v knjižici, priloženi albumu. S skupino se je pogovarjala o nastajanju njihovega prvega albuma, bogastvu besedil, žanrski raznolikosti in posebni ustvarjalni dinamiki.

Člani so z občinstvom delili uvid v svoj proces – kako potekajo vaje, kako jih vodi ustvarjalna radovednost in kako pomembna je medsebojna povezanost. Bogdana Herman je razkrila, kako močno čustveno doživlja posamezne skladbe: »Ko pojem vsebinsko globoke pesmi, se mi pogosto pred očmi odvijejo prizori kot iz filma. Včasih bolj pretresljivi kot očarljivi.«

Aleš Kacjan, najnovejši član skupine, je izpostavil pomen prilagajanja in discipline: »Kot solist v orkestru sem se moral vedno prilagajati – iskati svoj trenutek, svojo sekundo, kot nogometaš, ki mora ujeti žogo in zadeti. Tako pride do glasbenega rezultata, ki ima težo.«

Zasedba se je ozrla tudi v preteklost – v čase, ko sta skupino soustanovila Tomaž Pengov in Milan Dekleva. Po daljši ustvarjalni pavzi jih je znova povezal Božo Ogorevc, in tako se je Salamander znova rodil – z novo energijo, a enako globino.

Vesel in navdušen vrhunec dogodka pa je bila napoved koncerta, ki bo v petek, 27. junija 2025, ob 20.30 v Švicariji (Pod turnom 4, Ljubljana). Poleg pesmi z novo izdanega albuma bodo obiskovalci slišali tudi popolnoma nove, še ne izdane skladbe, ki jih zasedba trenutno pripravlja.

Člani Salamandra toplo vabijo vse, da se jim pridružijo na večeru poezije, glasbe in prijateljskega druženja. Za prijetno vzdušje bodo poskrbeli tudi ekipa Švicarije, ki bo ponudila izbrano pijačo in nekaj dobrega za pod zob.

Več novic